Uczniowie naszej szkoły odwiedzają RCKP w Krośnie.

W 80 dni dookoła świata

10 lutego 2017 r. Teatr Marzeń z Chorzowa zabrał uczniów starszych klas naszej szkoły w podróż dookoła świata. Było to możliwe dzięki obejrzeniu musicalu na motywach powieści J. Verne’a pt. „W 80 dni dookoła świata”. To niepowtarzalne widowisko zostało wystawione w RCKP w Krośnie.

Dżentelmeński zakład pomiędzy głównym bohaterem – Panem Foggiem a towarzyszami rozmów z londyńskiego klubu „Reforma” był początkiem wyprawy, którą każdy z oglądających  na pewno chciałby przeżyć. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przeniosły wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczył się czas… Trwała nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Ambicją Phileasa Fogga było dotarcie do niego w wyznaczonym terminie. Nie spodziewał się jednak, że spotka na swojej drodze miłość, przy której zakład o wysoką stawkę może odejść na dalszy plan.

Pomysłowa aranżacja, piękne stroje, barwne postacie, niezapomniana muzyka i teksty piosenek „ułatwiające podróżowanie” wspólnie z bohaterami: Phileasem Foggiem, roztańczonym  Passepartout, piękną Audą oraz detektywem Fixem na pewno na długo zostaną w pamięci widzów.

Marta Rostek

← Powrót