Majówka Misyjna

We wtorek, 9 maja trzynastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w „Majówce Misyjnej” zorganizowanej przez siostry Klawerianki z Krosna. „Majówka” rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie.

Kościół był pełen dzieci ze szkół naszego regionu. Przy wejściu do kościoła dzieci otrzymały szarfy w różnych kolorach, z wydrukowanymi imionami i nazwiskami misjonarzy oraz miejscem ich pracy. Po Mszy Świętej przemaszerowali z flagami państw misyjnych z kościoła do hali sportowej. Eskortowani przez Policję, aby nie zakłócać porządku.

Na hali czekały na uczestników różne atrakcje: domki misyjne, malowanie twarzy, robienie fryzur misyjnych, szkoła misyjna, zawody sportowe oraz loteria fantowa z której dochody przeznaczone zostały na przedszkole w Cabo Verde w Afryce. Całość zakończyła się losowaniem numerków z loterii fantowej. Główną nagrodą był rower. Potem błogosławieństwo kapłańskie i powrót do domu. Dziękujemy pani Mróz, pani Paszyńskiej, pani Munii i pani Łątce za pomoc w organizacji wyjazdu dzieci na „Majówkę”.

← Powrót