Lekcja przedsiębiorczości w klasach IV-VI

DSC08620Dnia 12 maja 2017 r. uczniowie z klasy IV, V i VI wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez Panią Paulinę Pilut z PKO Banku Polskiego Oddział 1 w Krośnie. Celem jej było zapoznanie dzieci z różnymi sposobami oszczędzania i zarządzania własnymi pieniędzmi oraz wyjaśnienie pojęcia “przedsiębiorczość”.

Uczestnicy lekcji oglądnęli filmy: “Po co nam oszczędzanie”, “Jak korzystać z SKO”, “Pierwsza wizyta i logowanie”, “Do czego służy strona główna”, “Kilka słów o skarbonkach”, “Jak założyć skarbonkę”, “Odznaki dla oszczędzających”, “Jak zmienić swój profil”, “Ile zyskasz na oszczędzaniu” i “Twój Plan Oszczędzania”.

Następnie uczniowie wypowiadali się na ich temat oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z oszczędzaniem, zakładaniem skarbonek i zdobywaniem odznak. Opowiadali o swoich planach oszczędzania – nie tylko pieniędzy, ale również zasobów naturalnych, środowiska, energii elektrycznej, gazu, itp.

Następnie Pani Paulina Pilut zaprezentowała zasady zakładania i  korzystania z Konta Pierwszego.

Na zakończenie lekcji uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przedsiębiorczości. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi otrzymywali nagrody.

Dziękujemy Pani Paulinie za interesującą lekcję i upominki dla uczniów.

← Powrót