A my kochamy naszych dziadków!

Dzień Babci – święto obchodzone dla uhonorowania babć. W Polsce obchodzone 21 stycznia. W tym samym dniu obchodzone jest w Bułgarii i Brazylii,.
Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger (zm. 1985). W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.(Wikipedia)
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole odbył się z niewielkim opóźnieniem, ze względu na ferie zimowe. Pomimo to wywołał ogromną radość, na twarzach dzieci, a Seniorzy ze wzruszeniem słuchali słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkania odbywały się przez cały tydzień. Uczniowie klas 0- 3 przygotowali programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki i tańce.

W ten sposób dzieci mogły wyrazić Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków oraz portrety i upominki samodzielnie przez nich wykonane. Po występach goście zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek, a uczniowie z artystów zamienili się w wysoko wyspecjalizowaną „kadrę kelnerską”.

 

Dla babci i dziadka od przedszkolaków

Dnia 10 lutego 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły do szkoły swoich dziadków i babcie na uroczystość z okazji niedawnego ich święta. Zebranych seniorów powitała pani dyrektor, składając serdeczne życzenia. Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki, sprawiając tym dużą radość obdarowanym.
Rodzice przygotowali dla zaproszonych gości i dzieci słodki poczęstunek.

Krystyna Grzegorska

← Powrót