Akademia z okazji Święta Niepodległości

DSC08150Dnia 12.11.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas IV- VI.

Jak co roku młodzi recytatorzy przypomnieli podczas uroczystego apelu ważne informacje z historii Polski. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk został położony na ukazanie ducha narodu polskiego, dzięki któremu w czasie 123 lat niewoli Polacy nie ugięli się i wywalczyli wolność Ojczyzny. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.. Święto to skłania nas do refleksji na temat patriotyzmu. Wspominając najważniejsze wydarzenia z historii Polski, uświadamiamy sobie jak wiele każdy z nas może zrobić dla dużej i małej Ojczyzny.

← Powrót