Andrzejki

DSC07997Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

Uczniowie z klas I – III rozpoczęli zabawę gawędą o ,,Katarzynkach i Andrzejkach” przygotowaną przez nauczycieli. Potem udali się do grot wróżek, gdzie za symboliczny grosik wróżono im przyszłość, zebrane grosiki dzieci wraz z wróżkami przekażą na akcję ,,Góra grosza”.

,,Andrzejki” dla klas IV – VI, połączono z „Wieczorem angielskim”. Poszczególne klasy przygotowały prezentację wybranego kraju anglojęzycznego i przedstawiły ją pozostałym kolegom. I tak klasa czwarta wybrała Anglię, piąta Irlandię, a szósta Szkocję. Przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące każdego kraju, jego hymn, symbole narodowe, charakterystyczne obiekty oraz różne ciekawostki.

Po prezentacjach rozpoczęła się zabawa. Tańce przeplatane były tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi, konkursami i występami karaoke.

Rodzice także przyłączyli się do organizacji zabawy, przygotowując dla swoich dzieci słodki poczęstunek.

W czasie imprezy uczniowie mogli – za przysłowiowy grosik – kupować ciasteczka z wróżbą, przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na akcję „Góra grosza”.

← Powrót