Andrzejki

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…”

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Czwartek, 29 listopada,  w naszej szkole przebiegał  pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już przed południem klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wieczorem  przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, którą jak co roku zorganizował Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.  W przerwie wszyscy uczniowie regenerowali siły, konsumując smaczny posiłek przygotowany przez Radę Rodziców. Na dyskotece andrzejkowej dla starszych uczniów także nie zabrakło wróżb. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Oczywiście wierzymy, że wszystkie wróżby się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

← Powrót