Brązowa odznaka dla opiekuna SKO w Długiem

DSC05625 Dnia 14 października 2016 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość prowadził znany dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny TVP Sport i TVP1 – Pan Maciej Kurzajewski. W uroczystej gali uczestniczyli także Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz przedstawiciele PKO Banku Polskiego na czele z Wiceprezesem Zarządu Janem Emerykiem Rościszewskim i Dyrektorem Biura Młodego Klienta Małgorzatą Kocoń.

Gala rozpoczęła się oficjalnym powitaniem wszystkich zgromadzonych, którzy następnie wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Narodowej.

Najważniejszym punktem wieczoru było wręczenie nagród nauczycielom – Opiekunom SKO. Na scenie, z rąk Wiceprezesa PKO BP, Minister Edukacji Narodowej oraz Dyrektora Biura Młodego Klienta, nagrodę odebrało ponad 50 nauczycieli, którzy wyróżnili się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, pasją i kreatywnością. Pochodzą oni z małych miejscowości i dużych miast. Każdy ma odmienny charakter, inne podejście do dzieci i ich edukacji. Łączy ich jedno: wspólnie tworzą nowoczesne SKO. Wszyscy laureaci wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w swoją pracę – to ich pasja. Codziennie wykorzystują nowoczesne narzędzia edukacji. Na specjalnie dla nich przygotowanej platformie SzkolneBlogi.pl prowadzą swoje blogi. Codzienne wpisy zachwycają różnorodnością, kreatywnością i są odwiedzane nie tylko przez uczniów, ale także przez rodziców i mieszkańców danych miejscowości.

Część oficjalną zakończył ponowny występ muzyków Filharmonii Narodowej oraz pamiątkowe zdjęcie. Następnie wszyscy goście udali się na uroczysty bankiet. Był to czas sprzyjający zawieraniu nowych znajomości, wymianie doświadczeń, będących źródłem pomysłów na nowe działania.

Opiekunka SKO w Długiem Krystyna Grzegorska otrzymała Brązową Odznakę w Konkursie dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej, za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów.

← Powrót