Dzień Edukacji Narodowej

DSC08877„Chcemy was dziś przeprosić
za tę parę kaloszy,
za tę szybę, co stłukła się znów:
Niech nam grono wybaczy,
nie możemy inaczej,
– w końcu młodzi jesteśmy i już”

W dniu 11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Uczniowie klas V – VI przygotowali program artystyczny, który obfitował w pełne humoru scenki z życia szkoły, parodiujące zarówno zachowania uczniów , jak i nauczycieli. Występy młodych aktorów przeplatane były piosenkami. Wśród starszych uczniów wystąpiły też uczennice klasy II i III. Mimo tremy, doskonale sprostały zadaniu, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Podziwiając niezwykłą cierpliwość nauczycieli, dzielnie znoszących uczniowskie zachowania, młodzież postanowiła opracować zestaw niezbędnych pomocy, które ochronią pedagogów i pomogą w ich codziennej pracy. Na scenie pojawił się klasowy geniusz z walizką pełną cudownych wynalazków. Uśmiech na twarzach zebranych świadczy o tym, że był to czas spędzony w miłej i radosnej atmosferze.

Uczniowie starali się pokazać, że doceniają trudną pracę nauczycieli, dziękowali i składali życzenia swoim pedagogom. Do życzliwych słów dołączyli kwiaty.

Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Leszczyńska złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i życzyła im wielu sukcesów w dalszej pracy .

← Powrót