Dzień życzliwości w naszej Szkole

DSC06292 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. Święto zostało ustanowiono w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych jako reakcja na konflikty zbrojne. Jest obchodzone w 180 państwach. Dzień ten miał na celu uzmysłowienie ludziom, że życzliwość i szacunek są podstawą pokoju na świecie. Tego dnia królują pozytywne emocje oraz wzajemny szacunek, otwartość i tolerancja względem drugiej osoby.

W Szkole Podstawowej w Długiem z okazji Dnia Życzliwości odbyły się warsztaty dla uczniów klas 4–6. Po wstępnym zapoznaniu się z ideą święta uczniowie usiedli w dużym kręgu i obserwowali scenki odgrywane przez kolegów, przedstawiające różne sytuacje, w których życzliwość i tolerancja miały kluczowe znaczenie.

Następnie poszczególne klasy za pomocą kart do głosowania wybrały spośród siebie najżyczliwszą osobę. Zostały nimi: Amanda i Gabriel z klasy szóstej, Amelia z klasy piątej i Julia z klasy czwartej.

Kolejne zadanie polegało na napisaniu kilku miłych słów na papierowym serduszku i wręczeniu go siedzącemu obok koledze lub koleżance. Po odczytaniu serduszka zostały zawieszone na „Drzewie życzliwości”.

Na zakończenie wszyscy wyrazili nadzieję, że idea życzliwości nie będzie tylko krótkim epizodem, lecz zagości na stałe w naszej społeczności szkolnej.

                                                                                  Wychowawcy klas SP w Długiem

← Powrót