„Once Upon A Time… European Children All Together” I Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Szkole Podstawowej w Długiem

DSC01643W dniach 5 – 8 października 2017 r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Długiem międzynarodowe spotkanie koordynatorów oraz nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu Erasmus +. Szkoła Podstawowa w Długiem gościła 8 nauczycieli z krajów partnerskich: 3 z Hiszpanii, 3 z Włoch i 2 ze Słowacji. Członkowie spotkania bardzo pracowicie i owocnie spędzili dwa dni pobytu (pierwszy i ostatni dzień przeznaczony był na przyjazdy i wyjazdy nauczycieli). Wizyta miała charakter roboczy. Po zapoznaniu się, nastąpiła prezentacja szkół i rozstrzygnięcie konkursu na logo i maskotkę projektu. W wyniku tajnego głosowania wybrano logo projektu zaprezentowane przez szkołę z Włoch. Z dumą informujemy, że projekt ten będzie reprezentowała i promowała maskotka z Polski. Podczas spotkania wybrano także baśnie lub legendy do pracy projektowej. Zostały omówione zasady finansowania działań i sposób ich dokumentowania. Stworzono szereg regulaminów, m.in. „Plan działania w sytuacjach kryzysowych” oraz „Zasady wyboru uczniów do udziału w wizytach partnerskich i zachowania uczniów u rodzin goszczących”. Zostały wybrane narzędzia do monitoringu postępów uczniów w zakresie czytania i czytania ze zrozumieniem oraz ewaluacji. Zaplanowano działania na najbliższy okres oraz I wizytę partnerską na przełomie listopada i grudnia 2017 r. we Włoszech, w których wezmą udział uczniowie i nauczyciele z Polski, Hiszpanii i Słowacji.
W piątek wszystkich gości radośnie przywitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem. Zaprezentowali wesoły program artystyczny, a szkolne pomieszczenia mieniły się barwami narodowymi krajów uczestniczących w projekcie. W tym dniu swoją obecnością w szkole zaszczyciła nas Pani Burmistrz Jolanta Urbanik.
Oprócz pracy, znaleziono też odrobinę czasu na odpoczynek oraz zwiedzanie najbliższych okolic. Goście udali się do Szkoły Ludowej w Żarnowcu, gdzie przedstawiono im metody nauczania w polskiej szkole z XIX w. oraz mieli okazję degustować specjały polskiej kuchni. Zwiedzili również Rynek w Krośnie i Zamek Kamieniec w Korczynie- Odrzykoniu. Przy tej okazji poznali lokalne legendy, które wzbudziły ogromne zainteresowanie.

← Powrót