Finał akcji “Drzewko za butelkę”

DSC05748 27 października 2016 r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się finał akcji „Drzewko za butelkę”, której organizatorem był ORLEN Południe.

Do udziału w nim zostali zaproszeni najaktywniejsi uczestnicy akcji ze szkół z terenu Gminy Jedlicze. Wzięła w nim udział również 30 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką koordynatorów akcji. Na wstępie przedstawiciele organizatora Akcji “Drzewko za butelkę” podziękowali  wszystkim za zaangażowanie i wręczyli  koordynatorom z poszczególnych szkół sadzonki drzewek z prośbą o ich zasadzenie w okolicy szkół. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu.

Uczestnicy akcji z terenu całej gminy zebrali łącznie około 130 000 butelek. Uczniowie z naszej szkoły zebrali 10 034 butelki, co w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole wynosi 141 szt. Dyplom oraz nagrodę za największą ilość zebranych butelek odebrał z naszej szkoły Oskar W. – 1101 szt.

Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, eksperymentach naukowych i konkursach z nagrodami. Miały okazję oglądać w dużym powiększeniu liczne okazy przyrodnicze. Z kubków jednorazowych wykonały kolorowe ekologiczne drzewko. Chętnie malowały gipsowe odlewy.

Uczniowie opuszczali halę z wykonanymi pracami i upominkami od organizatorów.

← Powrót