„Gdzie jest nasze Betlejem?”

DSC00793Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, przesycony głęboką symboliką okres. To czas miłości, radości, przebaczania, ale także okazja do rodzinnych spotkań, refleksji i zadumy. To święta, które każą ludziom stawać się lepszymi. Boże Narodzenie to symbol narodzin miłości. Taki refleksyjny charakter miały tegoroczne jasełka, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiem. Zaprezentowano je 17 grudnia 2017 roku podczas III ,,Wieczoru Wigilijnego” zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i  Radę Sołecką w Długiem.

Uczniowie klas V – VII przypomnieli główne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawili się aniołowie, Józef, Trzej Królowie oraz pasterze. Drugą część stanowiły refleksje na temat symboliki świąt i świątecznych zwyczajów. Całości dopełniła muzyka oddająca nastrój tej niezwykłej historii, a tradycyjne kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w świąteczny nastrój.

Często tylko raz w roku, właśnie przy wigilijnym stole uświadamiamy sobie, że rodzinne więzi są najcenniejszą wartością. „Przecież do Betlejem nie jest tak daleko…ono jest na odległość ludzkiego serca, na odległość myśli, na odległość otwartych szeroko ramion i na odległość otwartej dłoni. Każdego dnia można tu dojść”.

Uczniowie naszej szkoły potrafili nam w przejmujący i trafiający do serc sposób przekazać te ważne myśli. Pojawiły się łzy wzruszenia, występ nagrodzono gromkimi brawami. W pięknej dekoracji, ze wzruszającymi kolędami i pastorałkami w tle można było poczuć i zrozumieć sens Bożego Narodzenia. Wszystkim życzymy, abyśmy nie tylko na święta byli dla siebie uprzejmi i radośni, ale starali się każdego dnia choćby drobnym gestem, słowem, uśmiechem dawać dowód na to, jak bardzo zależy nam na innych.

 

← Powrót