Jak dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko?

DSC005028 Dnia 9 września 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Komisariatu Policji w Jedliczu.

Dzieci  z wielkim zainteresowaniem  wysłuchały zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności znajomości swojego dokładnego adresu, korzystania z fotelika i zapiętych pasów podczas jazdy samochodem oraz zasad ograniczonego zaufania wobec osób obcych.

Pan policjant  przypomniał również o korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku.

Poruszył również tematykę zakładania przez małoletnich kont na portalach społecznościowych i zawierania niebezpiecznych znajomości przez Internet.  Mówił o odpowiedzialności karnej za obrażanie, poniżanie i nękanie innych za pomocą Internetu oraz za fałszowanie wizerunku innej osoby. Opowiedział o tragicznych skutkach używania dopalaczy, narkotyków i alkoholu.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania na temat bezpieczeństwa własnego i innych.

 

← Powrót