Jasełka

DSC01185Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie jasełkowe. Odbyło się ono w dniu 22 grudnia 2010 r w sali Domu Ludowego w Długiem. Możliwość obejrzenia spektaklu mieli wszyscy mieszkańcy wsi. Wśród zaproszonych gości byli: radny i sołtys wsi Długie pan Stanisław Kłosowicz oraz komendant OSP Długie pan Józef Tucki.

W tegorocznym spektaklu do stajenki betlejemskiej podążali zwykli ludzie, przedstawiciele różnych zawodów, niosący dary dla nowonarodzonego Jezusa. Na swojej drodze spotkali jednak potrzebujących pomocy: człowieka głodnego, chorego, zziębniętego, spragnionego …
Z rozterką w sercu oddawali ubogiemu prezent niesiony dla Bożego Dzieciątka, ale ku swojej wielkiej radości przekonali się, że wszystkie dary i tak dotarły do właściwej Osoby.

W rolę miłosiernych wędrowników i Świętej Rodziny wcielili się uczniowie klas III, V i VI. Przedstawienie urozmaiciły kolędy i pastorałki śpiewane przez uczniów klasy II oraz wykonane na instrumentach.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły pani Elżbieta Leszczyńska oraz sołtys pan Stanisław Kłosowicz podziękowali młodzieży za występ i złożyli życzenia świąteczne wszystkim zebranym na sali. Nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem, a potem poczęstunek przygotowany przez rodziców.

← Powrót