Jasełka – „Cud Świętej Nocy”

W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 15 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka pt. „Cud Świętej Nocy”. Włączyli się w ten sposób w przygotowanie piątego już Wieczoru Wigilijnego, zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Sołecką wsi Długie.

Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie klas IV – VIII. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia, przenieśliśmy się myślą i sercem do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Tłem wydarzeń był też Pałac Heroda oraz miasto Betlejem.

Scenariusz jasełek oparto na tekstach tradycyjnych połączonych z elementami współczesnymi. Na scenie nie zabrakło Świętej Rodziny, pasterzy, trzech królów. Byli też niegościnni gospodarze, którzy odmówili noclegu Józefowi i Maryi, Herod i jego świta oraz śmierć, która ukarała tyrana. Skradające się diabły zostały przepędzone przez anioły. Na koniec do stajenki betlejemskiej przyszły dzieci i młodzież, aby złożyć pokłon i ofiarować swoje troski Nowonarodzonemu Jezusowi. Cała fabuła przeplatana była kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez solistów i grupę wokalną. Efekt sceniczny spotęgowała muzyka, zapowiadająca atmosferę tajemniczości i niezwykłości. Również niezwykła sceneria oraz dekoracje wprowadziły widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Pełne humoru, ale jednocześnie skłaniające do refleksji przedstawienie zostało docenione przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

← Powrót