Jasełka – Narodziła się miłość

DSC08911„Maleńka miłość zbawi świat
Maleńką miłość chronimy przed lękiem
Dziś ziemia drży i niebo drży
Od tej miłości maleńkiej.”

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat.

Uczniowie naszej szkoły także zapragnęli godnie uczcić Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku przygotowali Jasełka. Tegoroczne widowisko odbyło się 20 grudnia – w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną.

Pojawili się pasterze, trzej królowie, nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Ale był też psotny aniołek, mały pastuszek, rozbójnik i, jak to w życiu bywa, zmaganie dobra ze złem. Jednak miłość promieniująca z betlejemskiej stajenki przemieniła nawet złego rozbójnika.

Tegoroczne jasełka były radosne, młodzi aktorzy wprowadzili uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na Święta Bożego Narodzenia.

Pani dyrektor nie zapomniała także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do nauczycieli, uczniów i ich bliskich. A później dzielenie się opłatkiem i dalsze życzenia. Ten przedświąteczny piątek był inny, niż wszystkie zwyczajne dni – zapachniało świętami…

← Powrót