Koncert charytatywny „Królewna Śnieżka i siedmiu gnomów”

DSC06319W dniu 23 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w wycieczce do RCKP w Krośnie, gdzie obejrzeli spektakl pt.: „Królewna Śnieżka i siedmiu gnomów”. Ta niezwykła sztuka, w wykonaniu uznanego na całym świecie Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, jest wersją baletową jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki, oraz siedmiu krasnali dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji.
W widowisku wziął udział 30-osobowy zespół gwiazd baletu Opery Lwowskiej, co zapewniło wysoki poziom artystyczny spektaklu i niezapomniane wrażenia estetyczne oglądającym. Młodzi widzowie spontanicznie reagowali na kolejne sceny, a popisy artystów nagradzali gromkimi brawami. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczą wybuchy szczerego śmiechu.
Jednak poza wysokim poziomem artystycznym warto podkreślić jeszcze jeden wymiar wydarzenia – był to koncert charytatywny, a dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony zostanie na pomoc i rehabilitację dzieci objętych działaniami wojennymi na wschodzie Ukrainy.

← Powrót