Konkurs interdyscyplinarny „Odkrywamy Średniowiecze”

DSC00079 W listopadzie odbył się pierwszy etap III interdyscyplinarnego konkursu „Odkrywamy Średniowiecze”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Andrychowie i Średniowieczną Warownię w Inwałdzie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej.
Uczennice naszej szkoły Amanda Zawisza i Aleksandra Świeboda wykonały pracę historyczno- literacką – była to legenda o Władysławie Łokietku. Spośród wielu nadesłanych prac jury wyłoniło 100 najlepszych, a wśród nich znalazła się legenda „O tajemniczym blasku z piersi Władysława Łokietka”, autorstwa naszych uczennic.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań humanistycznych oraz pogłębianie wiedzy o historii i kulturze Polski średniowiecznej. Dla uczestników II etapu konkursu organizatorzy zapewniają bezpłatne atrakcje: zwiedzanie Parku Miniatur Świat Marzeń i korzystanie z dużego lunaparku oraz zwiedzanie Średniowiecznej Warowni Inwałd i korzystanie ze średniowiecznych atrakcji.
Amanda i Ola wezmą udział w II (ponadwojewódzkim) etapie konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2016 roku w Średniowiecznej Warowni w Inwałdzie. Gratulujemy im tego pierwszego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

legenda o Łokietku

← Powrót