Konkurs „Przygody Stasia i Nel – czytamy i rozumiemy”

DSC06224 W tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica śmierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, w miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. Dlatego 2016 rok został ogłoszony Rokiem Sienkiewicza. W związku z tym postanowiliśmy zachęcić uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książki tego wielkiego pisarza, bo, jak mawiał Sienkiewicz:

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

W dniu 29 września odbył się w naszej szkole konkurs „Przygody Stasia i Nel – czytamy i rozumiemy”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VI. Uczestnicy konkursu czytali przed społecznością szkolną fragmenty znanej powieści dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”. Musieli wykazać się doskonałą techniką czytania, ale też zrozumieć tekst i poprawnie formułować wypowiedzi na temat przeczytanego fragmentu.

Najlepsze okazały się:

I miejsce – Emilia Munia – kl. V

II miejsce – Aleksandra Klekot – kl. VI

III miejsce – Aleksandra Janik – kl. V

Konkurs był okazją do obcowania z literaturą piękną i wywołał sporo pozytywnych emocji. Dla uczniów był sprawdzianem, ale i treningiem podstawowej umiejętności, jaką jest czytanie ze zrozumieniem.

 

← Powrót