Konkurs recytatorski poezji Jana Zycha

W dniu 23 października br. w Dworku Szeptyckich odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości poetyckiej Jana Zycha. Była to już piąta edycja tej imprezy, prawdziwego święta poezji, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Wójta Gminy Korczyna, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

Korczyński konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Jego organizatorzy za najważniejszy cel uznali przywrócenie zbiorowej pamięci sylwetki Jana Zycha (1931-1995), wybitnego poety i tłumacza wywodzącego się z Korczyny, oraz przypomnienie jego wartościowej twórczości literackiej, pełnej lirycznych odniesień do naszej małej ojczyzny.

W konkursie wzięło ponad  40 recytatorów z 15 szkół z powiatu krośnieńskiego. Można było usłyszeć wiele pięknych, wzruszających recytacji. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Julia Jastrząb oraz Nikola Fijałkiewicz. Choć nasze recytatorki nie znalazły się w gronie laureatów, ich występ był bardzo udany. Wróciły bogatsze o doświadczenia związane z recytacją poezji refleksyjnej, głębokiej, choć na pewno niełatwej.

Gratulujemy Julii i Nikoli udanego występu.

← Powrót