Konkurs recytatorski poezji Jana Zycha

5Uczennica naszej szkoły Emilia Munia wzięła udział w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości poetyckiej Jana Zycha, który odbył się 24 października br. w Dworku Szeptyckich w Korczynie. Była to już czwarta edycja tej imprezy, prawdziwego święta poezji, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Wójta Gminy Korczyna, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

Korczyński konkurs adresowany był dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum. Jego organizatorzy za najważniejszy cel uznali przywrócenie zbiorowej pamięci sylwetki Jana Zycha (1931-1995), wybitnego poety i tłumacza wywodzącego się z Korczyny, oraz przypomnienie jego wartościowej twórczości literackiej, pełnej lirycznych odniesień do naszej małej ojczyzny.

W konkursie wzięło ponad 60 recytatorów z 21 szkół z powiatu krośnieńskiego. Można było usłyszeć wiele pięknych, wzruszających recytacji. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII, Emilia Munia. Choć nie znalazła się w gronie nagrodzonych, jej występ był bardzo udany. Wróciła bogatsza o doświadczenia związane z recytacją poezji refleksyjnej, głębokiej, choć na pewno niełatwej.

Gratulujemy Emilce udanej prezentacji.

← Powrót