„Lekcja o Funduszach Europejskich V” w klasie 7

DSC02985Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie.

Dnia 7 listopada 2018 r. uczniowie z klasy 7 uczestniczyli w lekcji przybliżającej im świat Funduszy Europejskich. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był film animowany i komiks pt. „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe”.

Film pokazał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej.

W komiksie przedstawiona została historia Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądził, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namówiła chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otworzył Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widział zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chciał zacząć bardziej korzystać z życia. Po obejrzeniu filmu uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania konkursowe zamieszczone w komiksie.

Nagrody za najszybsze i prawidłowe rozwiązanie zadań – bony upominkowe do EMPIKU – otrzymali: Aleksandra Janik, Maciej Krawczyk i Amelia Wojtowicz. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki – zakładki magnetyczne.

Uczniowie wykonali również zadania dodatkowe i rozwiązali test z częścią ankietową.

Dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy są wspierane przez środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie dzięki Funduszom Europejskim.

Krystyna Grzegorska

 

← Powrót