Majówka Misyjna

P1030455W dniu 13 maja 2014 dzieci z naszej szkoły należące do Ogniska Misyjnego PDMD -Słoneczna Gromada Antoniego uczestniczyły w Majówce Misyjnej organizowanej przez ss. Klawerianki z Krosna. Wcześniej uczniowie wzięli udział w konkursie: „Dom mojego przyjaciela z Misji” i praca wykonana przez naszych misjonarzy zdobyła nagrodę.

Uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników z innych szkół zaangażowanych w działalność misyjną. O. Otto Katto ciekawie opowiadał o życiu mieszkańców Ugandy, grając przy okazji na afrykańskich instrumentach. Natomiast siostra Regina Borges Fernandes z Wysp Zielonego Przylądka przedstawiła wszystkim historię małej dziewczynki –Gervanii, która w wyniku pożaru straciła nogę, uszy, a całe jej ciało pokryte jest bliznami. Dzieci, uczestniczące w majówce, właśnie dla niej składały swe ofiary.

Po Mszy Świętej dzieci uczestniczyły w rożnych zabawach i zaangażowały się we wspólne budowanie domów z misji. Wszyscy wrócili do domów z radością i pełni nowych doświadczeń.

← Powrót