Michayland 2012

DSC01843W dniu 31 maja b.r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pojechali do Miejsca Piastowego na coroczną pielgrzymkę dzieci „Michayland”. Szczególną okazją była setna rocznica śmierci błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza, założyciela zgromadzenia księży i sióstr Michalitów – organizatorów dzisiejszej imprezy. W pielgrzymce wzięło udział ponad tysiąc dzieci z wielu szkół i placówek wychowawczych z okolicznych i dalszych miejscowości.

Po przywitaniu uczestników i zaproszonych gości odbyło się krótkie przedstawienie o bł.Bronisławie Markiewiczu, a następnie odprawiona została uroczysta Msza Święta. Po niej dzieci udały się na zabawy i animacje do przygotowanych sektorów. W bogatej ofercie rozrywek znalazły się m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, ściana wspinaczkowa, samochodziki, piłka nożna, hokej na trawie, tor z przeszkodami, turniej warcabowy, malowanie twarzy. Można było wsiąść do samochodu strażackiego i do radiowozu Policji. Dzieci miały też okazję pojeździć na koniach oraz odbyć krótką wycieczkę kolorową ciuchcią.
W międzyczasie odbywały się inne wydarzenia: konkurs piosenki o bł. Księdzu Markiewiczu, konkurs plastyczny, występy grup tanecznych, koncert zespołu „Michael”.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali ciepły posiłek – parówkę ze strażackiej kuchni lub bigos oraz ciepłą herbatę i napoje.

Dobra zabawa trwała do godziny czternastej, a na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki „prezent od bł. ks. Markiewicza”. Trochę zmarznięci z powodu zimnego wiatru, ale zadowoleni i w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

← Powrót