Nagroda dla przedszkolaków za udział w konkursie plastycznym “Mój Miś i jego misiowy świat

Dzieci z klasy “O” z naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. “Mój Miś i jego misiowy świat”, który został zorganizowany  przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dnia 22 listopada 2018 r. przedszkolaki w nagrodę za wykonane prace konkursowe obejrzały w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu spektakl pt. “Koziołek Matołek” oparty na książce polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu aktorów teatru “Bazyl”.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody Koziołka Matołka, który chcąc dotrzeć do Pacanowa, w którym rzekomo podkuwa się kozy błąkał się po całym świecie. Po drodze bohater przeżywał wiele przygód i odwiedzał egzotyczne kraje. W odwiedzanych miejscach spotykał interesujące osoby, a przez swoją łatwowierność wpadał w zabawne tarapaty. Przygody tytułowego bohatera bajki oraz gra aktorska przyniosły dzieciom wiele radości, która objawiała się głośnym śmiechem. Nie obyło się również bez wspólnych tańców oraz gromkich braw.

Historia Koziołka nauczyła widzów, że czasami to co dla nas jest najważniejsze, jest bardzo blisko nas – trzeba się tylko dobrze rozejrzeć.

Po spektaklu dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Dziękujemy organizatorom konkursu za wspaniałe nagrody dla przedszkolaków.

Krystyna Grzegorska

← Powrót