Nagrody w gminnych konkursach plastycznych

Święta Bożego Narodzenia to  rodzinny, magiczny czas. Jednak rok 2020 jest dla nas wszystkich rokiem trudnym i pełnym obaw.  Ze względu na  sytuację epidemiczną,  zapewne  nie spotkamy się wszyscy przy wigilijnym stole, a kultywować tradycję bożonarodzeniową będziemy tylko w wąskim gronie. 

Ponieważ dzisiaj komunikujemy się głównie online, nie zapominajmy o tym, iż w tym szczególnym, świątecznym okresie bardzo ważna jest pamięć i życzliwość  oraz namiastka  wyjątkowości. Żyjemy w czasach, kiedy kartki świąteczne odeszły nieco do lamusa, ponieważ mamy inne, szybsze możliwości.

Aby kultywować tę tradycję nasi uczniowie wykonali kartki świąteczne i wzięli udział w konkursie na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Burmistrza Gminy Jedlicze. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy IV – Dawid Kowalczyk. Inną tradycją świąteczną jest wykonywanie ozdób choinkowych. Nasi uczniowie również wykazali się duża kreatywnością i pomysłowością, wykonali piękne prace na konkurs „Świąteczne Anioły” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Miło nam poinformować że uczennica klasy VII – Julia Jeż zdobyła III miejsce. Z kolei MDK w Sanoku zorganizował konkurs rysunkowy „Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia” na którym również nie zabrakło prac wykonanych przez naszych artystów.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział w konkursach plastycznych.

Zapraszamy do galerii prac.

Wioletta Zygmunt

← Powrót