Noc Halloween

DSC0232120 października uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Długiem spędzili w szkole noc pełną zabaw i atrakcji związanych z Halloween. Zabawa rozpoczeła sie dyskoteką, na którą biletem wstępu był „straszny strój”. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w przygotowaniu swojego przebrania, i dlatego jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: Barbara Karamus – nasza przewodnicząca Samorządu Szkolnego, otrzymała tytuł „Najstraszniejszego potwora szkoły”, a Adrianna Wojtowicz tytuł „Potwora z gracją”. W trakcie dyskoteki odbywały się konkursy i zabawy, m.in. rysowanie strasznej twarzy na balonie oraz owijanie mumii papierem toaletowym. Kolejną atrakcją wieczoru była wspólna kolacja w postaci zupy- kremu z dyni oraz przepysznych rogalików dyniowych.
Następnie uczniowie spędzili trochę czasu śpiewając piosenki karaoke.

Wbrew pozorom najbardziej oczekiwanym punktem imprezy było przygotowanie miejsc do spania, pompowanie materacy, rozkładanie śpiworów, wyciąganie zapasów jedzenia oraz spakowanie książek na następny dzień. Wieczór spędzony w szkole dostarczył tylu wrażeń wszystkim uczestnikom, że mieli oni kłopoty z zaśnięciem, ale tego można było się spodziewać J.
Noc szybko minęła i jak to zwykle bywa, niespodziewanie zadzwoniły budziki o godz. 7.00.
Trochę zaspani, ale bardzo zadowoleni uczniowie rozpoczęli swój dzień od wspólnego śniadania, po czym rozeszli się do klas na lekcje.

Gabriela Strzelczyk

← Powrót