Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Długiem

DSC03860 Już od pierwszych dni kwietnia uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami podejmowali różnego rodzaju działania proekologiczne. Uczniowie brali udział w lekcjach tematycznie związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji gazów. Cała społeczność szkolna pisała „Listy dla Ziemi”. Uczniowie przy wsparciu rodziców zaprojektowali i wykonali w domu stroje na konkurs „Kreator mody ekologicznej”.

W dniu 22 kwietnia całość działań, które zostały podjęte z entuzjazmem, podsumowano i efekty zaprezentowano na akademii z okazji Dnia Ziemi.

Najmłodsi uczniowie przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny. Następnie autorzy najciekawszych „Listów dla Ziemi” zapoznali nas z ich treścią. Były one bardzo interesujące i podkreślały znaczenie klimatu dla naszego środowiska. Uczniowie klas 0 i I swoje listy zaprezentowali w formie pięknych, oryginalnych ilustracji. Wybrane prace będzie można oglądać na wystawce na korytarzu szkolnym. Najciekawszy list zostanie wysłany do Fundacji „Arka”- organizatora akcji „Listy dla Ziemi”.

Kolejnym bardzo ciekawym i jakże mocno przyciągającym wzrok publiczności punktem programu był pokaz mody ekologicznej, na którym prezentowano nie tylko stroje, ale również biżuterię, torebki i ciekawe nakrycia głowy. Do wykonania kostiumów i innych rekwizytów wykorzystano surowce wtórne. Wszyscy uczniowie biorący udział w pokazie mody zaprezentowali ciekawe projekty i wykazali się niesłychaną pomysłowością oraz talentem artystycznym, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

← Powrót