Pasowanie na Ucznia

DSC03558„..Każdy jest także dzieckiem swojej szkoły
I dzięki tej wielkiej rodzicielskiej trosce,
Ma szansę, nie zejść w życiu na manowce…”

Dnia 12 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia pierwszoklasistów.

Dzieci prezentowały się jak prawdziwi uczniowie, ponieważ elegancki strój dopełniał biret.
Powagi dodali uroczystości zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne oraz brać uczniowska. Uczniowie klas pierwszych z wielkim przejęciem prezentowali swoją wiedzę, umiejętności recytatorskie i wokalne. Zdaniem pani dyrektor zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania.

Przyrzekali „..uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć uczciwie i odważnie, kochać swoją ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosną”.

Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to pani dyrektor symbolicznym dotknięciem ołówka włączyła każdego pierwszaka w poczet uczniów naszej szkoły.
Pamiątką tego wydarzenia były dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez starszych kolegów. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych pierwszaków.

W tym dniu obchodziliśmy też w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie starszych klas przygotowali krótki program kabaretowy. Młodzi aktorzy coraz swobodniej czujący się na scenie, bardzo wiarygodnie zaprezentowali krótkie scenki z życia szkoły, wywołując uśmiech na twarzach widzów. Nie mogło też zabraknąć życzeń, złożyła je wszystkim pani dyrektor. Natomiast członkowie Samorządu Uczniowskiego zrobili nauczycielom miłą niespodziankę i do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane laurki z własnymi wierszami, napisanymi specjalnie na tę okazję.

← Powrót