Piknik Rodzinny

DSC06866W dniu 5 czerwca 2011 r. w naszej szkole, z okazji Dnia Mamy i Taty, odbył się Piknik Rodzinny. Współorganizatorami imprezy byli: GOK w Jedliczu i Rada Rodziców przy SP Długie.

Dla rodziców i ich pociech przygotowano wiele atrakcji. W programie znalazły się: program artystyczny klas 0 – III pt. „Dla Mamy i Taty” oraz klas IV-VI pt.„Europa da się lubić – Savoir vivre”. Prawdziwą ozdobą tych występów były tańce w wykonaniu dzieci z klas I-III.

Kolejnym punktem programu był quiz dla dzieci i ich mam „Co wiem o swojej mamie?”oraz różnorakie konkursy, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami: wyścigi w parach, przeciąganie liny, ubijanie piany z białek, bieg sztafetowy z piłeczką. Z kolei dzieci mogły wykazać się swoimi talentami w konkursie plastycznym i konkursie „Piosenki o rodzinie”.

Dodatkową atrakcją był pokaz strzelania z łuku do tarczy, z możliwością wypróbowania własnych sił w tej dyscyplinie. Chętnych nie brakowało, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

Hitem imprezy był mecz piłki nożnej: Tatusiowie-Synowie, w którym po zaciętej walce wygrali młodsi zawodnicy.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.

Przez cały czas działał obficie zaopatrzony bufet, obsługiwany przez mamy. Impreza przebiegała w miłej, wesołej, rodzinnej atmosferze, przy muzyce i pięknej pogodzie. Zorganizowanie Pikniku Rodzinnego było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli.

← Powrót