Piknik rodzinny

DSC04367W niedzielę 5 czerwca 2016 r., pomimo zmiennej pogody, odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Długiem. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Sołtys wsi Długie Jan Skwara oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej: Pan Wojciech Tomkiewicz i Pan Jan Sarnecki.
Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Święta Taty dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VI zaprezentowali wesoły i różnorodny program artystyczny. Po nim dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.
Rada Rodziców przygotowała poczęstunek dla uczestników pikniku: gorące kiełbaski, zimne napoje, lody i ciasto.
Następnie odbyły się konkursy i zabawy, w których brali udział rodzice i dzieci. Największą atrakcją był mecz piłki nożnej: Tatusiowie – Synowie, zakończony remisem 4:4. W rzutach karnych wygrali Synowie. Uczestnicy pikniku mieli okazję przejechać się bryczką zaprzężoną w kucyki.
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolej. Atrakcją pikniku był również rodzinny konkurs wiedzy SKO, w którym wzięło udział 6 drużyn. Ostatnim punktem programu był konkurs piosenki. Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowała Rada Rodziców.
Piknik przebiegał w rodzinnej i ciepłej atmosferze, mimo że pogoda płatała figle. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

← Powrót