Piknik Rodzinny

W niedzielne popołudnie, 4 czerwca 2017 r. przy Szkole Podstawowej w Długiem odbył się kolejny Piknik Rodzinny. Celem tego przedsięwzięcia była integracja rodziców, uczniów i nauczycieli oraz wspólna zabawa na świeżym powietrzu.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza przyciągnęła do szkoły i na szkolne boisko uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. Swoją obecnością zaszczycili nas również szacowni goście: Pan Jan Juszczak – Starosta Krośnieński, Pani Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, Pan Ryszard Zagórski – Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze, Pan Jan Skwara – Sołtys wsi Długie oraz Pani Krystyna Marć – Radna z Jedlicza.

Pani Dyrektor Elżbieta Leszczyńska serdecznie powitała przybyłych gości, a następnie przypomniała o dwóch ważnych wydarzeniach. W dniu 26 maja wszystkie Mamy obchodziły swoje święto, natomiast 23 czerwca swój dzień będą świętować Ojcowie. Uczniowie naszej szkoły postanowili wspólnie uczcić obydwa święta. Z tej okazji przygotowali program artystyczny. Zarówno ci najmłodsi jak i starsi dedykowali piosenki, wiersze, pokazy taneczne oraz krótkie inscenizacje swoim ukochanym Rodzicom. Zaprezentowali liczne talenty: wokalne, taneczne, recytatorskie i teatralne, które wzbudziły podziw widzów.

Pod koniec części oficjalnej Pani Dyrektor podziękowała występującym uczniom oraz wszystkim, którzy wspierają takie przedsięwzięcia i angażują się w sprawy szkoły. Następnie zaprosiła przybyłych gości do wspólnej zabawy. Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji. Można było skosztować ciast, napojów oraz ciepłych przekąsek. Rodzice wraz z dziećmi mogli spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach. Mamy wraz z córkami rywalizowały na rowerowym torze przeszkód, a tatusiowie i synowie prezentowali swoje umiejętności kulinarne: zagniatali ciasto na pierogi i ubijali pianę. Najmłodsi świetnie bawili się na dmuchanej zjeżdżalni, podjadali watę cukrową i popcorn. Dla wszystkich chętnych zorganizowano liczne konkursy: turniej strzelania z łuku, konkurs wiedzy o bankowości, konkurs plastyczny i taneczny.

Naszą imprezę uatrakcyjniły występy zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu, w których tańczą również  uczennice Szkoły Podstawowej w Długiem. Zobaczyliśmy Biedroneczki, Roztańczoną Paczkę i Szasse. Uwagę młodzieży przyciągnął także pokaz Wolnej Grupy Motocyklowej Sheriff Riders. Na widok pięknych motocykli wielu, nie tylko małym, ale i dorosłym śmiały się buzie, a w oku pojawił się zawadiacki błysk.

Ostatnim, ale jakże wyczekiwanym wydarzeniem w czasie pikniku był mecz piłki nożnej: ojcowie kontra synowie. Rozgrywki te wzbudziły wiele emocji, w rzutach karnych wygrali synowie.

Czas pikniku umilała spokojna muzyka. Tak fantastycznej, rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko radosny śmiech i dobry humor uczestników, ale także piękna, czerwcowa pogoda. Dzieci miały okazję radośnie, a przede wszystkim wspólnie z bliskimi spędzić to niedzielne popołudnie.

← Powrót