Piknik rodzinny

DSC03134W dniu 3 czerwca 2012 r. odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Długiem, Radę Sołecką i GOK w Jedliczu.

Z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Święta Taty dzieci z oddziału przedszkolnego i najmłodsi uczniowie zaprezentowali wesoły program artystyczny. Szkolny zespół tańca towarzyskiego uświetnił występy rytmiczną sambą, nastrojowym walcem angielskim, składanką tańców latynoamerykańskich. Uczniowie starszych klas przedstawili kolejny odcinek programu „Europa da się lubić” pt. „Wędrówka Czerwonego Kapturka”. Hitem przedstawienia była parodia piosenki „Kokokoko – Euro spoko” zespołu „Jarzębina”. Nowością tegorocznego pikniku była angielska wersja „Kopciuszka” wykonana przez uczniów klas IV-VI.

Po występach odbyły się konkursy i zabawy dla rodziców i dzieci: konkurs plastyczny, konkurs „Jeden z dziesięciu”, wyrabianie ciasta, żonglowanie piłką, strzelanie z łuku, kręcenie obręczą, kręgle. Najbardziej oczekiwanym punktem programu był mecz piłki nożnej: Tatusiowie kontra Synowie. O wyniku zadecydowały rzuty karne. Zwycięzcami zostali Synowie.

Dzięki pomocy rodziców można było skorzystać z piknikowego bufetu.

Podczas imprezy panowała wesoła i przyjazna atmosfera. Zabawa trwałaby dłużej niż planowano, ale deszcz to uniemożliwił.

← Powrót