Podsumowanie XVI edycji akcji ekologicznej “Drzewko za butelkę”

DSC03518Dnia 11 grudnia 2018 r. w hali GOSiR w Jedliczu odbyło się podsumowanie akcji „Drzewko za butelkę” realizowanej w ramach edukacji ekologicznej programu „Odpowiedzialność i Troska”, której organizatorem był ORLEN Południe. W podsumowaniu akcji wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły z terenu Gminy Jedlicze. Przedstawiciele organizatora podziękowali wszystkim za zaangażowanie  w akcję. Ogłoszone zostały także wyniki konkursu.

W kategorii: Przedszkole – dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Długiem zebrały 8259 szt. i zdobyły II miejsce w kategorii efektywność zbiórki butelek PET z ilością 516 butelek na jednego przedszkolaka. Otrzymały nagrodę w wysokości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego lub pomocy naukowych. Nagrodę dla najaktywniejszego uczestnika akcji ekologicznej “Drzewko za butelkę 2018” otrzymała Nikola Rozmus, która zebrała 2090 szt.

W kategorii: Szkoły Podstawowe – uczniowie z naszej szkoły zebrali 28641 butelek PET, co w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole daje wynik 421,2 szt. Nagrodę dla najaktywniejszego uczestnika akcji ekologicznej “Drzewko za butelkę 2018” otrzymał Oskar Woźniak z klasy drugiej, który zebrał 14 064 szt.

Następnie dzieci obejrzały przedstawienie profilaktyczne „W zdrowym skrzacie zdrowy duch” w wykonaniu aktorów z Teatru Kameleon. Rozwiązywały zagadki ekologiczne. Brały udział w grach i zabawach sportowych.

← Powrót