Spektakl „Alicja w Krainie Czarów”

63336_604429899627880_702164606_n„Alicja w Krainie Czarów” to niezwykła opowieść należąca do kanonu literatury dziecięcej. Akcja rozgrywa się na pograniczu snu i jawy. W dniu 16 października br. uczniowie naszej szkoły z klas 0 – IV wybrali się do krośnieńskiego RCKP na spektakl, który jest adaptacją tej lektury. Przygotowany został przez aktorów z Teatru Bohema z Bielska – Białej.

„Alicja w Krainie Czarów” to spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii. Bohaterka dzięki snom przenosiła się do bajkowych, fantastycznych krain, w których przeżywała niezwykłe przygody. Pierwsza zdarzyła się, gdy Alicja dostrzegła Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim wpadła do króliczej nory i… wszystko się zaczęło. Smok, Niby Żółw, Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Suseł, Ptak DoDo, Biały Królik, Mysz, Gąsienica, Kot Śmiechot, Królowa Kier oraz wiele innych postaci pojawiło się na scenie

Dzieci były pod wielkim wrażeniem pięknych, barwnych kostiumów oraz wesołych piosenek. Dzięki fantastycznej grze aktorskiej, świetnej choreografii i efektom świetlnym sztuka teatralna okazała się niesamowitą przygodą w krainie baśni.

← Powrót