Spektakl „Czy ktoś widział kulturę?”

W dniu 26 marca 2018 roku w RCKP w Krośnie uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Czy ktoś widział kulturę?”, przygotowany przez Teatr Form.Art z Łodzi. To zrealizowana w konwencji komediowo-dramatycznej historia o nastoletnim Alku, przykładzie klasycznego, szkolnego urwisa, który za wszelką cenę dąży do wywoływania kolejnych kłopotów. Buntuje się dosłownie względem wszystkiego, nie zważając na uczucia, reakcje swoich nauczycieli czy rówieśników. Jest krnąbrny, gburowaty, nikomu nie okazuje szacunku. Dopiero poznanie Basi – grzecznej i kulturalnej dziewczyny, którą darzy sympatią, powoduje, że chłopak zaczyna zastanawiać się nad swoim postępowaniem.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie znaczenie dla sprawnej komunikacji czy budowania więzi międzyludzkich może mieć kultura osobista oraz stosowne zachowanie. Barwne, błyskotliwe dialogi wywoływały rozmaite emocje, od salw śmiechu poprzez zadumę, aż do głębszej refleksji nad kulturą osobistą, dobrymi manierami.

Szybkie tempo akcji, dynamiczność scen sprawiły, że było to dla młodzieży ciekawe doświadczenie i przyjemna lekcja dobrego wychowania. Młodzi widzowie wrócili zadowoleni, żałowali, że spektakl trwał zbyt krótko.

← Powrót