Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 5 czerwca 2018 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im Kaspra Wojnara w Jedliczu. Gościem spotkania była Agnieszka Frączek.

Pani Agnieszka Frączek z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt-językoznawca. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. W książkach dla najmłodszych czytelników popularyzuje poprawną polszczyznę i rozprawia się z błędami językowymi.

Podczas spotkania z dziećmi pisarka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów, które wzbudziły entuzjazm i radość dziecięcej widowni. Agnieszka Frączek w interesujący sposób opowiedziała dzieciom, jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, redaktora, wydawcy, księgarza, bibliotekarza. Na spotkaniu nie zabrakło też licznych pytań zadawanych przez dzieci, dotyczących zarówno pracy jak i życia prywatnego pisarki, na które pani Agnieszka chętnie odpowiadała. Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały pani Agnieszce, wręczyły kolorowy bukiet i zaprosiły ją, aby ponownie odwiedziła naszą szkołę. Uczniowie chętnie kupowali książki Agnieszki Frączek i ustawili się w kolejce po autografy.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Kochańskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kaspra Wojnara w Jedliczu za umożliwienie naszym uczniom spotkania z panią Agnieszką Frączek.

← Powrót