Spotkanie z poetką ludową i autorką bajek dla dzieci

W dniu 16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Długiem odbyło się spotkanie z autorką wierszy i bajek dla dzieci panią Marią Tomasik.

Maria Tomasik mieszka w Sądkowej w gminie Tarnowiec. Jest animatorką życia kulturalnego i społecznego utrwalającą bogactwo historii regionu w poezji i prozie. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników. Poezja ludowa autorki została w 2013 r. wpisana na listę Jasielskich Produktów Lokalnych, autorka odznaczona została honorową odznaką Zasłużona dla Kultury Polskiej.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I−III. Babcia Marysia, bo tak o sobie mówi, jest autorką lubianych utworów dla dzieci: „Babcia Marysia dzieciom opowiada”, „Niezwykłe przygody wiejskiego kołacza”, „W gospodarstwie u Kacperka” i „Przyjaciele Kacperka”. Pani Maria opowiadała ciekawe i wesołe historyjki oraz odczytywała swoje utwory. W czytanie włączyły się również najmłodsze dzieci oraz uczennice kl. V i VI. Następnie autorka opowiedziała uczniom, skąd bierze pomysły do swoich utworów. Na zakończenia dzieci zadawały pytania, na które Pani Maria bardzo chętnie odpowiedziała.

Spotkanie to było szansą nie tylko na poznanie nowych utworów, ale także samej autorki, co z pewnością było dla uczestników cennym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że, babcia Marysia, osoba sympatyczna i radosna, na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a spotkanie to zachęci ich do czytania i zainspiruje do pisania własnych utworów.

← Powrót