Sukces w konkursie literackim „Bajką do mnie mów”

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w wojewódzkim konkursie literackim „Bajką do mnie mów”. Organizatorem tego konkursu była Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL oraz Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA. Organizatorzy postawili sobie za cel kształcenie umiejętności szkolnych dzieci i młodzieży, m.in. zakresu słownictwa, wyobraźni twórczej i umiejętności artystycznych oraz wspieranie procesu kształtowania nawyków wartościowych form wspólnego spędzania czasu rodzin w formie międzypokoleniowej.

Uczestnicy mieli za zadanie napisanie bajki o dowolnej tematyce oraz wykonanie ilustracji do swojego utworu. Mogli pracować wspólnie z rodzeństwem lub rodzicem. Oceniana była oryginalność i estetyka wykonania prac.

Dwie uczennice z klasy V: Weronika Paszyńska i Lena Łątka zostały laureatkami, zdobyły główną nagrodę. Ich baśnie zostały opublikowane w książce, która jest pracą zbiorową, tam znalazły się również wykonane przez dziewczynki ilustracje. Laureaci otrzymali także nagrody rzeczowe: wspomniane wyżej książki oraz atrakcyjne gry planszowe. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i upominkami.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

← Powrót