Sukces w konkursie literackim

W dniu 3 marca br. w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Jego celem była przede wszystkim popularyzacja wiedzy o żołnierzach wyklętych, walczących w antykomunistycznym podziemiu o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także upowszechnienie wiedzy historycznej tak istotnej dla tożsamości narodowej.

Komisja Konkursowa dokonała oceny ponad stu prac, które napłynęły z kilkudziesięciu szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Jurorzy podkreślali bogactwo form wypowiedzi, a także dużą sprawność warsztatową oraz wrażliwość i erudycję uczestników turnieju.

Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły. Emilia Munia, która zdobyła wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie mieli okazję uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz obejrzeli wystawę dedykowaną Żołnierzom Niezłomnym. Była to wyjątkowa lekcja historii.

Emilce gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

 

← Powrót