Sukces w konkursie „Wesołe scenariusze”

DSC07144Kolejna edycja konkursu teatralnego „Wesołe scenariusze”, organizowanego przez RCKP w Krośnie, za nami. To wesoła, roześmiana impreza przyciągająca dzieci, których żywiołem jest scena, a ulubionym gatunkiem komedia czy parodia. W dniu 5 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe i różnorodne w swej formie prezentacje: inscenizacje, skecze, monologi czy teatr jednego wiersza.

W grupie młodych aktorów z powiatu krośnieńskiego znalazły się uczennice naszej szkoły: Julia Jastrząb, Amelia Bożek, Aleksandra Janik i Emilia Munia. Dziewczynki wystartowały w kategorii: teatr jednego wiersza. Nasze recytatorki stanęły na wysokości zadania i, mimo olbrzymiej tremy, świetnie się zaprezentowały. Julia Jastrząb zdobyła główną nagrodę. Rozbawiła publiczność oryginalną interpretacją utworu Joanny Papuzińskiej „Czarna jama”. Emilia Munia została wyróżniona za monolog na podstawie utworu Małgorzaty Nawrockiej pt. „Obietnice taty”.

Młodzież tryskała energią, wykazała się dużą wyobraźnią i ciekawymi pomysłami. Konkurs był okazją do dobrej zabawy i twórczych poszukiwań. W miłej atmosferze młodzi aktorzy zdobywali kolejne artystyczne doświadczenia.

Julii i Emilce gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczestniczkom udanego występu.

← Powrót