Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…”

DSC06687Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności.

Montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów klasy V,VI i VII, obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób młodzież przedstawiła losy naszej Ojczyzny, począwszy od czasów zaborów, a skończywszy na roku 1918. Myślą przewodnią akademii było uświadomienie uczniom, jak wielki patriotyzm i heroizm cechował naszych rodaków. Ukazano dążenia niepodległościowe, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczące wydarzenia, które stały się dla nas symbolami patriotyzmu.

Ciekawe interpretacje utworów poetyckich i współczesne aranżacje wzruszających pieśni patriotycznych przeniosły nas w czasy walki Polaków o wytęsknioną wolność. Uwagę przyciągała piękna dekoracja. Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wywołała refleksje nad postawami patriotycznymi. Budziła przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie oraz przywiązanie do tradycji.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

← Powrót