Uroczyste pasowanie na ucznia

DSC05532Uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej jest dużym wydarzeniem w życiu szkoły. W dniu 11 października 2014r. pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Długiem. Na ten szczególny moment czekali z niecierpliwością. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im rodzice oraz cała społeczność szkolna. Pierwszoklasiści w galowych strojach z biretami na głowach dumnie wkroczyli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym przejęciem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Zanim jednak stali się pełnoprawnymi uczniami musieli pochwalić się tym, co już umieją Ten pierwszy szkolny egzamin wypadł znakomicie.

Starsi koledzy wprowadzili ich w świat tajemnic szkoły podstawowej i udzielili kilku ważnych rad. W obecności społeczności szkolnej najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrymi Polakami.

Po ślubowaniu każdy z nich dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Elżbietę Leszczyńską.

Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Na zakończenie opiekunka SKO wręczyła pierwszakom książeczki: „Przygody Kubusia Pieniążka i żyrafy Lokatki, czyli przewodnik po świecie pieniędzy”.

Pani dyrektor złożyła uczniom I klasy gratulacje, życzyła im sukcesów w nauce i wyraziła nadzieję, że będą godnie reprezentować naszą szkołę.

Życzymy naszym pierwszoklasistom radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

← Powrót