Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

 DSC06267  „Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać.
Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę…”

Jan Paweł II

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 97 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem polskiego hymnu.
Uczniowie klas III – VI przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Wiersze i pieśni patriotyczne podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Uświadomiły zgromadzonym, jak wielkim bohaterstwem wykazali się nasi przodkowie i jak wielu z nich oddało życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Młodzi artyści przypomnieli wszystkim, na czym polega patriotyzm oraz uświadomili, jak wielkie zadanie staje przed Polakami w czasach współczesnych. Odwołując się do słów Jana Pawła II, podkreślali, że wolność jest wielką wartością i należy ją wciąż zdobywać i tworzyć przez życie w prawdzie.
Nastrój powagi i wzruszenia był nagrodą dla tych, którzy uczestniczyli w przygotowaniu programu artystycznego, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.

← Powrót