Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

skanowanie0008Dnia 16 maja 2017r. w miejscowości Ustjanowa Górna, odbył się Finał Wojewódzki BRD dla uczniów Szkół Podstawowych z województwa podkarpackiego. Przeprowadzony on został na obiektach Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego.

Organizatorami Finału byli:
– Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie,
– Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie – Wydział Ruchu Drogowego,
– Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu,
– Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych,
– Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
– Wydział Ruchu Drogowego KPP w Ustrzykach Dolnych,
– Odział Rejonowy PCK w Ustrzykach Dolnych,
– Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne,
– Automobilklub Małopolski w Krośnie.

Celem Turniejów na wszystkich etapach jest popularyzowanie przepisów i zasad zarówno bezpiecznego poruszania się po drogach, jak i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Po uroczystym otwarciu przedmiotowego Finału rozpoczęła się rywalizacja, która zgodnie z Ogólnopolskim Regulaminem Turnieju BRD – składała się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym, w tym poruszania się przez skrzyżowania, z kolei w części praktycznej uczestnicy zmagań mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód oraz stacjonarnym miasteczku ruchu drogowego.
Ponadto drużyny musiały wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, co było nie łatwym zadaniem ze względu na wysoki poziom trudności tej konkurencji.
Po zaciętej rywalizacji i podsumowaniu punktów ze wszystkich przeprowadzonych konkurencji nasza drużyna ostatecznie zajęła 14 miejsce na 25 zakwalifikowanych szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.
WORD w Rzeszowie opracował testy z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz testy z zakresu bezpiecznego poruszania się przez skrzyżowania oraz jako jeden ze współorganizatorów Finału Wojewódzkiego ufundował nagrody rzeczowe dla laureatów.

 Serdecznie gratulujemy i dziękujemy zespołowi uczniów za angażowanie i  sportową walkę

 

Jolanta Nikody

← Powrót