Wspólne porządki w Długiem

17 - KopiaW dniu 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ekologicznej „Wspólne porządki w Długiem”, zorganizowanej przez Sołtysa, Radę Sołecką i KGW z Długiego. Śmiecie nagromadzone po okresie jesieni i zimy zanieczyszczały przydrożne rowy i pobocza, szpeciły okolicę. Młodzież ochoczo zabrała się do wiosennych porządków. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne, zbierali śmieci pod opieką wychowawców i nauczycieli z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Udało się oczyścić wiele miejsc z butelek, puszek, toreb foliowych, papierowych odpadów, przywrócić ład i porządek w miejscach uczęszczanych, które powinny cieszyć oczy pięknem przyrody.

Pracy na świeżym powietrzu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Śmieci było niestety dużo, ale i rąk do pracy nie brakowało, toteż wkrótce nieczystości zostały uprzątnięte. Wszystkim dopisywał humor, a po pracy czekała niespodzianka. Czas spędzony przy ognisku minął szybko, a pieczona kiełbaska bardzo smakowała.

Uczniowie nie tylko przyczynili się do poprawienia wizerunku wsi – miejsca, w którym mieszkają, ale też mieli okazję kształcić proekologiczne postawy.

← Powrót