Wycieczka do banku i biblioteki

DSC01355W dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do krośnieńskiego oddziału PKO BP. Po banku oprowadzała nas pani Paulina Pilut, która jest koordynatorem do spraw SKO.
Uczniowie poznali zasady korzystania z bankomatu. Nauczyli się nie tylko wypłacać pieniądze, ale i dokonywać wpłat na konto za pomocą bankomatu.
Zapoznali się z pracą na stanowisku obsługi klienta. Zobaczyli podręczny skarbiec oraz zwiedzili nieczynny obecnie główny skarbiec, który kiedyś był największym na Podkarpaciu. Pracownik banku zademonstrował, jak odbywa się liczenie bilonu i jego rolowanie oraz liczenie banknotów. Wykorzystał do tego celu specjalne maszyny. Była to ciekawa lekcja bankowości i okazja do zobaczenia tego, z czym dzieci nie mają styczności na co dzień.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Krośnie. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, zwiedzili kolejne pomieszczenia: czytelnię, wypożyczalnię, salę multimedialną, magazyn książek. Dzieci zobaczyły różne rodzaje katalogów, próbowały korzystać z katalogu online. Uczniowie obejrzeli film o historii książki, usłyszeli wiele ciekawostek i aforyzmów o książkach oraz oglądali unikatowe woluminy. Zobaczyli, jak wyglądały manuskrypty, starodruki, książki pisane alfabetem Braille’a.
Duże wrażenie wywarł na nich magazyn książek, w którym podziwiali ogromną ilość pozycji, ale też sprawny system segregowania, wypożyczania i porządkowania zasobów biblioteki.
Wycieczka okazała się przydatna i ciekawa. Dzieci zyskały wiele nowych wiadomości i umiejętności, które są przydatne w codziennym życiu.

Krystyna Grzegorska

← Powrót