Wycieczka do banku

dyplom Dnia 23  listopada 2016 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Krośnie. Po banku oprowadzała nas pani  Paulina Pilut, która jest koordynatorem do spraw SKO. Dzięki pani Paulinie poznaliśmy zasady korzystania z bankomatu. Nauczyliśmy się nie tylko wypłacać pieniądze, ale i dokonywać wpłat na konto za pomocą bankomatu. W banku poznaliśmy pracę na stanowisku obsługi klienta oraz zwiedziliśmy  nieczynny obecnie skarbiec, który kiedyś był największym na Podkarpaciu.

Zobaczyliśmy, jak odbywa się liczenie bilonu i jego rolowanie oraz liczenie banknotów. Służą do tego celu specjalne maszyny.

Miłą niespodzianką było wręczenie przez Panią Dyrektor Alicję Mazur Świtalską opiekunce SKO – Krystynie Grzegorskiej Dyplomu dla Szkoły Podstawowej w Długiem za zdobycie nagrody I stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.

Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły z otrzymanymi prezentami – gadżetami SKO

Wycieczka ta była przede wszystkim wspaniałą lekcją bankowości. Zobaczyliśmy to, czego inni na co dzień nie mają okazji zobaczyć.

← Powrót