Wycieczka do Krakowa

DSC04388Z wizytą u Jana Matejki i nie tylko…

W dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa i Niepołomic. Tego dnia, po długim okresie niepogody, wreszcie zaświeciło słońce, więc wyruszyliśmy w doskonałych nastrojach. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Dworku Jana Matejki w Krzesławicach (dawna wieś Krzesławice obecnie należy do Krakowa). Dworek ten, położony w parku, był letnią siedzibą wielkiego malarza i jego rodziny. Obecnie mieści się tam muzeum, w którym obejrzeliśmy meble z epoki oraz obrazy i przedmioty związane z życiem oraz twórczością Matejki.

Następnie udaliśmy się do Niepołomic, gdzie znajduje się Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne oraz Planetarium. Mieliśmy okazję popatrzeć na Słońce przez teleskop słoneczny, po czym wysłuchaliśmy prelekcji i uczestniczyliśmy w seansie prezentującym zjawiska astronomiczne związane m.in. z wyglądem nieba, budową, ruchem gwiazd i planet, fazami Księżyca itp. Zobaczyliśmy również, jak żyją kosmonauci przebywający w stacjach kosmicznych. Wizyta w Planetarium uświadomiła nam, jak rozległą i ciekawą dziedziną wiedzy jest astronomia.

Z Niepołomic pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Z wielką przyjemnością i zaciekawieniem spacerowaliśmy po alejkach, oglądając egzotyczne zwierzęta. Większość z nich widzieliśmy pierwszy raz na żywo, nie w telewizji. Czas w zoo minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, będziemy ją mile wspominać.

← Powrót